Maailma loomine: II osa. Päästa maailm endas

Arkadi Petrov

Vanasti väideti, et maailm toetub kolmele elevandile, või nagu öeldakse juudi Kabalas, kolmele sambale. Kas maailm toetub vaaladele, elevantidele või sammastele, see asja sisu ei muuda. Jutt ei ole loomadest, vaid aju paremast ja vasakust poolkerast ning seljaajust, nende TEADVUSELE põhineva harmoonilise funktsioneerimise võimalusest.
Vasaku ajupoolkera loogilised funktsioonid avalduvad teadusliku maailmavaate kaudu. Parema ajupoolkera loogilised funktsioonid avalduvad tõe mõistmise ja maailma religioosse tajumise kaudu. Esmapilgul on need lepitamatud vastased. 

Kui aga veidi süveneda, siis on nii loba ateistlikest vaadetest kui ka „mõistuse ohverdamise“ epateerivad nõuded lihtsalt elu ühe ja sama loomupärase alge kaks äärmuslikku nähtust. Ja senikaua kuni vasak poolkera „peksleb” vastu teda ennast kujutavat peeglit, suutmata ületada maailmu eraldavat PIIRI, räägib ta järjepanu ateismist, maailma füüsikalistest alustest, kiirustest, mis ei saa ületada valguse kiirust, ruumist ja ajast kui meie oleluse keskkonnast, mõistmata isegi nende teisejärgulisust LOOJA TEADVUSE suhtes, Looja suhtes, kes on selles maailmas kõik loonud ja kellega nad on seotud samamoodi nagu tagajärg põhjusega.

Triloogiat müüb IIKA keskuse e-pood